Copaiba

W medycynie tradycyjnej olejek eteryczny Copaiba był szeroko stosowany przez rdzennych mieszkańców Amazonii, a obecnie rozprzestrzenia się na całym świecie.

Olejek eteryczny Copaiba doTerra jest pozyskiwany z amazońskiego lasu deszczowego w Brazylii. Szuka się zdrowych drzew Copaiba, które mają pnie o dużej średnicy. Gigantyczne drzewa copaiba mają bardzo wysokie pnie z których pozyskuje się lepką żywiczną ciecz. Copaiba kwitnie na żółto i daje czerwonawe owoce.

Zobacz krótki film przedstawiający jak z drzewa pozyskuje się olejową żywicę. W każdym sezonie jedno drzewo może dostarczyć do dwunastu litrów żywicy!
>


.

.Olejek eteryczny jest ekstrahowany z tego żywicznego materiału w procesie destylacji parą wodną. Chociaż sama żywica może zmienić swój kolor w zależności od stosunku żywicy do olejku eterycznego, po oddestylowaniu olejku powinien on mieć kolor jasnożółty z lekko gorzkim smakiem. Olejek eteryczny Copaiba ma ciepły, drzewny zapach i zawiera naturalnie występujący beta-kariofylen, dzięki czemu jest popularnym dodatkiem do wielu zabiegów spa.

Podobnie jak kadzidło istnieje wiele gatunków w tym Copaifera officinalis, Copaifera langsdorffii i Copaifera reticulata. Różnice między gatunkami są minimalne.

Aktywne składniki olejku Copaiba są dość mocne, składają się głównie z terpenów, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Na szczęście dla nas większość skutków ubocznych terpenów znajdujących się w olejku są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli jednak użyjesz zbyt dużo tego silnego oleju możesz wywołać problemy żołądkowe. Alergie na ten olejek są rzadkie i można je stosować zarówno do miejscowych zastosowań jak i w stanie rozproszonym w aromaterapii.

Olejek eteryczny Copaiba został dość dobrze zbadany i znany jest z wielu właściwości i złożonego składu chemicznego. Zawiera wiele składników chemicznych, ale głównymi składnikami aktywnymi są:

Beta-kariofilen
Kwas danielowy
Alfa-copaene
Beta-bisabolen
Alfa-bergamoten

Olejek Copaiba doTetrra jest wyjątkowy. Jest to mieszanka czterech różnych gatunków drzew copaiba. Zmieszanie czterech gatunków znacznie zwiększa potencjał. Zwiększa siłę i zwiększa różnorodność tej mocy. Ta kombinacji nie znajdziesz nigdzie indziej. Jest naprawdę wyjątkowy.

.

Butelka 15 ml zawiera około 250 kropli olejku eterycznego.

.

AROMATERAPIA (ultradźwiękowy dyfuzor)

Aby uspokoić emocje sugeruję regularnie używać tego oleju przez cały dzień. Aby podnieść nastrój połącz olejek Copaiba z olejkami cytrusowymi. Połączenie z jodłą syberyjską lub olejem kwiatowym spowoduje, że ta mieszanka będzie głęboko relaksująca i kojąca dla ciała.

Dzięki zapachowi prosto z Amazonii w zaledwie kilka minut od nas olejek Copaiba przeniesie Cię do cudownego, amazońskiego lasu deszczowego. Użyj w dyfuzorze mieszanki olejków:
4 krople olejku Copaiba
3 krople olejku Cedarwood
2 krople olejku Lime

 

.

.

.

.