Jak stosować olejki

Powszechne przekonanie o stosowaniu i działaniu olejków eterycznych jest takie, że należy je wdychać i w ten sposób poprawimy sobie nastrój. Tymczasem okazuje się, że aromaterapia, czyli terapia zapachem, to zaledwie jeden z kilkunastu sposobów używania olejków i to w dodatku mało skuteczny. Olejkami klasy terapeutycznej można walczyć z wieloma nawet poważnymi problemami zdrowotnymi, o czym naprawdę niewiele osób wie. Jednym ze świetnych sposobów jest wcieranie olejku w podeszwę stóp. Skóra na stopach jest mniej wrażliwa, a ponieważ pory na stopach są szersze niż gdziekolwiek indziej na ciele, wcieranie olejków eterycznych w tym miejscu pozwala na szybsze wchłanianie do krwiobiegu!
>

Poniżej znajdziesz listę większości możliwych zastosowań olejków eterycznych.  Przeczytaj uważnie.

Jak postępować kiedy mamy już olejek eteryczny?

Sprawdź na skórze, czy nie masz uczulenia na olejek. Jedną kroplę olejku nanieś na skórę w okolicy nadgarstka lub w zgięciu łokcia. Jeśli nie wystąpi reakcja na olejek (świąd, zaczerwienienie),  wówczas  możesz bezpiecznie stosować ten olejek. 

Sposoby używania olejków:

1. Rozpuść olejek w oleju nośnym (olej migdałowy, jojoba, kokosowy, czy nawet oliwa z oliwek) i wcieraj w skórę w miejscu gdzie występuje problem. Olejki eteryczne fantastycznie wchłaniają się kiedy są nanoszone na podeszwę stopy u nasady palców.

2. Możesz wkropić kilka kropli olejku  do swojego ulubionego kremu lub zakupić w doTerra gotowy kosmetyk.

3. Wkrop olejek do balsamu do ciała i używaj po kąpieli.

.

.
4. Wkrop olejek do swojego szamponu do włosów lub odżywki lub zamów szampon do włosów doTerra.

5. Użyj jednej kropli olejku na pastę do zębów znajdującą się na szczoteczce. Polecamy pastę do zębów doTerra.

6. Wkrop olejek do płynu do płukania jamy ustnej.

7. Ulubiony olejek zabieraj ze sobą na masaż i niech masażysta dodaje go do oleju nośnego, którego używa w czasie masażu.

8. Wcieraj olejek bezpośrednio we włosy po ich umyciu.

9. Wkrop kilka kropli olejku do kieszonkowego inhalatora i często sięgaj po niego (zwłaszcza podczas przeziębienia).

10. Użyj 10-15 kropli do terapeutycznej kąpieli. Rozpuść olejek w niewielkiej ilości oleju nośnego i dopiero wlej do wanny z wodą o temperaturze nie wyższej niż 40-45 stopni.

11. Użyj olejek do kąpieli stóp lub rąk jeśli marzną ci ręce i stopy. Potrzebujesz około 10 kropli olejku wymieszanego z olejem nośnym.

12. Użyj dyfuzora ultradźwiękowego – wkrop 5-6 kropli olejku do wody znajdującej się w dyfuzorze.

13. Nanieś po jednej kropli olejku w każdym rogu łóżka, by pozbyć się grasujących w pościeli roztoczy. Uwalniający się w ten sposób olejek przyniesie również inne korzyści na przykład przyspieszy zasypianie i zapewni głęboki i spokojny sen lub … spowoduje zwiększenie doznań seksualnych. Wszystko zależy od tego jakiego olejku użyjesz.

14. Chcesz zapewnić gościom przyjemny zapach w salonie nanieś kilka kropli na dywan.  

15. Umieść kilka kropli wybranego olejku w butelce ze sprayem i napełnij wodą, mocno wymieszaj i użyj do czyszczenia blatów. Pozbędziesz się wszelki bakterii i innych nieproszonych „gości”.

16. Nanieś kilka kropli wybranego olejku (Citronella)  na ubranie (zwłaszcza na spodniach) i bez obawy o atak kleszcza ruszaj na spacer po łące lub lesie.

17. Dodaj kilka kropli olejku do prania lub płukania, a zapewnisz sobie świeżość tkanin.

18. Wkrop po 2 krople wybranego olejku (np. Tea Tree) do butów nastolatków, by z butów nie uwalniał się przykry zapach, a młodzież maiła zdrowe stopy.

 Olejki Lavender i Tea Tree możesz miejscowo nanosić na skórę bez rozcieńczenia. Nanieś jedną kroplę na zainfekowane miejsce na skórze lub na wardze w wypadku opryszczki.

Ostrożnie używaj olejków w bezpośredniej okolicy oka.  Olejki nie rozpuszczają się w wodzie. Jeśli olejek dostanie się do oczka przemyj oko olejem nośnym, mlekiem, ale nie wodą. Następnie udaj się do lekarza.