Melaleuca – pielęgnacja ciała

Olejek Melaleuca  można użyć na skórę w bardzo wielu zwykle irytujących nas sytuacjach: trądzik, wypryski, tłusta lub sucha skóra, swędząca skóra, ukąszenia owadów, pęcherze, wrastające włosy, wszy, grzybica stóp i paznokci, brzydki zapach stóp i wiele więcej.

Atrakcyjność pielęgnacji ciała przy pomocy najwyższej jakości i klasy olejku z drzewa herbacianego polega nie tylko na banalnie prostym użyciu, ale także na jego przydatności dla całej rodziny. Taka pielęgnacja zapewnia komfort i pewność, że skóra pozostaje świeża, czysta i wolna od bakterii powodujących wspomniane problemy.
.

.
W ostatnich latach olejek z drzewa herbacianego stał się popularną alternatywą dla antybiotyków i chemicznych produktów do leczenia skóry. Jest najsilniejszym ze znanych naturalnych antyseptyków. Olejek Tea Tree jest 5-krotnie silniejszy w działaniu niż penicylina. Można go stosować na otwartą ranę. Działa zarówno powierzchniowo, jak również w głębszych warstwach skóry. Nawet przy wielokrotnym stosowaniu nie uszkadza komórek i nie podrażnia tkanek. Pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu skóra zyskuje młodszy wygląd. Pomaga w 
powstaniu świeżego naskórka i pozbyciu się obumarłej tkanki.

Możesz w łatwy sposób samodzielnie stworzyć całą linię własnych kosmetyków z olejkiem Melaleuca, które codziennie może stosować cała rodzina. Zrób balsam do ciała, krem nawilżający, tonik, płyn do płukania ust, pastę do zębów, mydło w płynie, dezodorant, szampon oraz skuteczny płyn do higieny intymnej.

Możesz samodzielnie zrobić kosmetyki idealne dla nastolatków przechodzących przez młodzieńcze zmiany skórne, dla kobiet w okresie menopauzy, również dla siebie, nawet jeśli masz idealną skórę.
.

.
Skóra i uroda z olejkiem Melaleuca:
 

Oczyszczający, chłodzący i przeciwgrzybiczy, zwalcza czyraki i wysypki, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu ran i chroni je przed infekcjami.

Oparzenia 
Oparzone miejsce spłukał zimną wodą, a następnie nanieś na to miejsce niewielką ilość olejku. W razie potrzeby powtórz nakładanie olejku 2-3 krotnie – co 15 minut.

Grzybica 
Możesz zastosować go do nacierania (w kremie lub rozpuszczony w oleju nośnym) w maseczce lub do kąpieli stóp i rąk. Do miski z ciepłą wodą dodaj 8-10 kropli olejku Melaleuca i mocz nogi 10 minut.

Możesz zastosować go w tamponie. Dwie krople olejku umieść na wilgotnym tamponie i na 3 godziny umieść w pochwie.

Dodaj 10 kropli olejku na 100 ml płynu do higieny intymnej i stosuj codziennie.

Opryszczka 
Smaruj zainfekowane miejsce czystym nierozcieńczonym olejkiem kilka razy dziennie. Wystarczy nanieść olejek na palec i dotknąć to miejsce. 

Ukąszenia i użądlenia
Na miejsce ukąszenia nanieś kroplę czystego olejku Tea Tree.

Trądzik 
Olejek z drzewa herbacianego jest znakomity w zwalczaniu trądziku. Na zmianę skórną wywołaną przez trądzik przy pomocy wacika nanieś jedną kroplę olejku. Czynność powtarzaj 2-3 razy dziennie.
Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy. Tonik możesz zrobić samodzielnie: 15-20 kropli na szklankę przefiltrowanej wody i przelać do buteleczki.

Wysypki
Zrób krem dodając 3-5 kropli oleju Melaleuca do bezzapachowego hypoalergicznego kremu. Dokładnie wymieszaj. Delikatnie wcieraj w skórę.

Szampon – problemy z włosami (stan zapalny skóry, łupież, grzybica, wypadające włosy). Dodaj 15-20 kropli olejku Melaleuca (na 100 ml) do swojego szamponu.

Dezodorant – naturalny antyperspirant przeciw poceniu się.

Komary i insekty  czysty olejek z drzewa herbacianego jest konieczny jako środek odstraszający owady w cieplejsze dni i powinien być częścią zestawu pierwszej pomocy dla każdego domu i zestawu podróżnego.
.

Jedną buteleczką olejkuMelaleuca samodzielnie możesz zrobić to, co trzy czwarte rzeczy specyfikami, które masz w domowej apteczce.

.
Możliwości olejku z drzewa herbacianego nie do końca są poznane. Wciąż zaskakuje nas siłą swojego działania.

Uwaga!!!
Nie stosuj olejku w okolicach oczu. W razie dostania się olejku do oczy nie używaj wody ale oliwy lub mleka. Woda nie rozcieńczy olejku tylko go rozprowadzi na całej powierzani oka. Po tym zabiegu szybko udaj się do lekarza.